Alan Jones: Ferrari zamieni Kimiego Raikkonena na Daniela Ricciardo w sezonie 2017


Daniel Ricciardo, obecny kierowca Red Bull Racing, przywiązywany był do Ferrari razem z Valterim Bottasem i Nico Hulkenbergiem, jednakże włoska ekipa wolała zostawić na sezon 2016 Kimiego Raikkonena, który przegrał pojedynek teamowy w 2014 z Alonso i w 2015 z Vettelem. Australijski mistrz świata z 1980 r dodał oliwy do ognia i zasugerował, że jego rodak powinien być w ekipie wraz z Sebastianem.
"Kimi ma małe szczęście, że może tam być. Jednakże myślę, że Ferrari zrobiło dobrze, ponieważ lepiej się czuje osoba w teamie, którą się zna, niż ta której się nie zna. Ferrari kierowało się czynnikiem, mamy Vettela, to może mieć Raikkonena. Potrafi czasem pojechać dobry wyścig, więc podjęli słuszną decyzję. Mam nadzieję, że jednak jeśli zmienią kierowcę na sezon 2017, to wybiorą Daniela Ricciardo."


Alan zapytany, czy nie boi się, że kariera Daniela stanie w miejscu i powtórzy się sytuacja z roku 2015, odpowiedział, że nie. "Red Bull ma silnik Renault i cieszy mnie widok powrotu Renault jako zespołu. Z pewnością rozwiną silnik i Red Bull także na tym skorzysta."

Komentarze

Popularne posty