Alonso chce bardziej ekstremalnych bolidów F1

Na trwające debaty dotyczące nowych przepisów we Formule 1 w sezonie 2017 Alonso odpowiedział, że chciałbym bardziej ekstremalny bolid.
Przepisy mają wprowadzić szersze opony i skrzydła, a także większy dyfuzor. Wszystko to, ma spowodować, że samochody staną się szybsze.
"Nowe przepisy nadwozia zostały przyjęte, aby stworzyć bardziej pasjonujące bolidy i dostarczyć dodatkową siłę docisku, która zwiększy prędkość i obniży międzyczasy," powiedziała FIA w oświadczeniu.
Jednakże istnieją pewne obawy, że regulacje nie zajdą, aż tak daleko.
Zapytany czy podoba się obecna sytuacja wprowadzenia zmian, Fernando powiedział dla Channel 4: "tak i nie. To jest wciąż najlepszy sport na świecie[...], ale samochody są około 7-8 sekund wolniejsze niż  siedem albo osiem lata temu. Dla kierowcy powoduje to, że cała adrenalina spada. Żywię nadzieję, że w 2017 wszystko się zmieni i przy odrobinie szczęścia powrócimy do ekstremalnej F1."
Dwukrotny mistrz świata zapytany o perspektywy zdobycia trzeciego tytułu, odpowiedział, że jest we właściwym miejscu.
"Jestem szczęśliwy w Mclarenie, ale nie masz czasu na czekanie, by otrzymać wynik, którego pragniesz, to zrozumiałe. Myślę, że to jest samochód, który może pokonać Mercedesa. Każdy chciałby wygrać i być mistrzem, ale obecnie jedynie Lewis i Nico mogą to robić. Oni walczą o mistrzostwa i przy odrobinie szczęścia niedługo będziemy w tej bitwie z nimi . "
Jednakże trzeci tytuł może nigdy nie przyjść.  34-latek stwierdził, że będzie dziękować Bogu, że mimo to osiągnął, to co osiągnął we Formule 1.


Dodał: "[...] Rzeczą, najważniejsza jest zdobycie tego tytułu, więc muszę zrobić to szybko albo przejść na emeryturę. Miałem to szczęście zostać dwukrotnym mistrzem świata i stanąć 100 razy na podium."

Komentarze

Popularne posty