Mclaren rozpoczyna sezon z niewiadomą
Jenson Button i Fernando Alonso przejechali łącznie 780 kółek przez dwa tygodnie w Barcelonie. Niestety Mclaren zasilany na silniku Hondy, nie  ukończył pełnego  przedsezonowego programu testowania.

Zespół jednakże, jest gotowy przetestować cały program, podczas piątkowego treningu w Melbourne.  Eric Boullier powiedział, że: "Była to bardzo długa zima, i wiem, że mówiąc w imieniu Mclaren - Honda, nie możemy doczekać się ścigania na torze! Jesteśmy z pewnością o krok na przód, w porównaniu z tym gdzie byliśmy rok temu o tej samej porze. Ale ze względu na niedokończenie finalnych konfiguracji, jedziemy na GP Australii w nieznane. To nie będzie łatwy weekend. Musimy skupić się na ustawieniach samochodu dla każdej sesji i jednocześnie przygotować końcową specyfikację Naszego pakietu. Od wypróbowania MP4-31, jesteśmy napełnieni optymizmem, lecz nie potrafimy określić, w którym miejscu obecnie się znajdujemy."

Kierowca nr 1, czyli Fernando Alonso nie prorokował wyników pierwszego wyścigi 2016. 

"To jest pierwsza okazja, aby porównać się z innymi. Koncentrowaliśmy się ciężko na Naszym własnym rozwoju i procesach, więc nie mogę się doczekać, by zobaczyć gdzie dokładnie jesteśmy! Melbourne, jest ciężkim wyzwaniem. Posiadamy o wiele lepszy pakiet niż rok temu. Od tego sezonu jest wiele zmiennych - nowy format kwalifikacji, nowa opona, a  Australia zazwyczaj zaskakuje nieprzewidywalnymi wydarzeniami, wszystko może się zdarzyć!"

Komentarze

Popularne posty