Christian Horner: Wyniki przeszły Nasze wszelkie oczekiwaniaPo GP Węgier na torze Hungaroring zespół Red Bulla jest zaledwie 1 punkt za Ferrari. Dodatkowo Christian Horner ostrzegł, że "Czerwone Byki" mogą być prawdopodobnie silniejsze w drugiej połowie sezonu.
Jak wiemy, zespół Red Bulla w ostatnich 3 wyścigach zdobył aż o 36 punktów więcej niż włoska stajnia. W ten sposób walka o wicemistrzostwo konstruktorów jest otwarta. Zauważyć należy także, że to właśnie ten zespół jako jedyny w tym roku zdołał wygrać wyścig poza Mercedesami w Hiszpanii. Szef " Czerwonych Byków" stwierdził, że oczekiwania przed sezonem były zupełnie inne, gdyż słaby rok 2015 nie prognozował dobrych rezultatów: "To wspaniałe, w trakcie testów myśleliśmy, że szczęściem będzie pierwsza piątka, jesteśmy zdumieni. W niedzielę zdobyliśmy już 6 podium w tym sezonie i walczyliśmy z włoską stajnią. Jesteśmy pewni, że druga połowa będzie o wiele lepsza w Naszym wykonaniu".
Myślę, że przewidywania szefa zespołu Red Bulla mogą być bardzo trafione. Ferrari nie pokazuje tego co obiecywało. Na początku sezonu twierdzili, że są tuż za Mercedesem, ale nie mogą trafić z idealnym weekendem wyścigowym, a teraz nie dość, że "Srebrne Strzały" są poza ich zasięgiem, to zespół Riccardo i Maxa Verstappena w ostatnich wyścigach potrafi ich pokonać. Uważam, że sezon może być ciekawszy w drugiej połowie, ale tylko ze względu na walkę Red Bulla z Ferrari i stwierdzam, że ten pierwszy team zajmie wicemistrzostwo konstruktorów. Zgadzacie się?

Komentarze

Popularne posty