GP Węgier - sytuacja przed wyścigiemPrzed 31. edycją GP Węgier wymieniono asfalt na Hungaroringu. Według opinii jest on,bardziej przyczepny. Dodatkową nowością jest fakt, że na tym torze, pierwszy raz od pięciu lat można używać supermiękkich opon. Najprawdopodobniej, może się więc spodziewać pobicia rekordu toru.
We wcześniejszym postem, opisałem sytuację w klasyfikacji generalnej, ale w ramach przypomnienia, Hamilton traci tylko 1 punkt do lidera klasyfikacji generalnej. Co więcej, Brytyjczyk 
wygrał GP Węgier już czterokrotnie, natomiast Niemiec ani razu. Rosbergowi grozi także kara cofnięcia o 5 pozycji na starcie, za wymianie skrzyni biegów, a jak dobrze wiadomo na Węgrzech ruszanie z dalszego miejsca jest szczególnym utrudnieniem, ponieważ charakterystyka Hungaroringu wyjątkowo nie sprzyja manewrom wyprzedzania.
Moim zdaniem, Mercedes powinien obawiać się Red Bulla, ponieważ w 2014 roku Riccardo wygrał ten wyścig. "Czerwone Byki" zrobiły również ogromny progres w porównaniu do początku sezonu. Należy pamiętać, że 
Hungaroring jest niemal jak uszyty na miarę dlatego zespołu, gdyż brak długich prostych sprawi, że deficyt mocy silnika Renault nie będzie, aż tak widoczny. Tor na Węgrzech nazywany jest "Monako bez ścian", a jak pamiętamy Red Bull zaciekle walczył w tym roku w Monako z Mercedesem. 
Terminarz:
Piątek:
I trening   10 - 11:30
II trening  14 - 15:30
Sobota:
III trening  11 - 12
Kwalif.      14 - 15
Niedziela
Wyścig    14:00 start


Blogovin
Komentarze

Popularne posty