Fernando Alonso wzywa do większej systemowości po ostatnich zmianach we Formule 1

                            

Hiszpan uważa, że takie niesystemowe zmiany nie są dobre dla fanów F1. Między innymi kierowca Mclarena miał na myśli tutaj sytuację, w której w GP Węgier Nico Rosberg zdobył Pole Postion mimo żółtych flag, po czym od razu zmieniono zasady w przypadku kwalifikacji i żółtych flag.
"To nie jest wspaniała idea dla naszego sportu, aby stale zmieniać zasady, do których nagle wracamy a były one już obecne dwa tygodnie temu, dwa miesiące temu lub dwa lata temu" - powiedział."Z punktu widzenia kierowcy My po prostu staramy się być nieco na uboczu od tych wszystkich zmian, bo, oczywiście, nie podejmujemy i nie ustalamy zasad. Więc Nam pozostaje tylko czekać i słuchać n poleceń i tego  co mamy robić lub nie robić w każdej sesji, kwalifikacyjnej i wyścigu".
"Dla Nas to nie jest duży problem, bo to jest Nasza praca, ale dla kibiców i widzów byłoby miło utworzyć jakąś kolejność."
Alonso niestety nie dojechał w punktowanej dziesiątce podczas ostatniego wyścigu w Niemczech. Także zajmuje wciąż 13 pozycję z 24 punktami na koncie w klasyfikacji mistrzostw świata.
Pozdrawiam.

Komentarze

Popularne posty