Williams nie czeka na decyzję Jensona Buttona


Claire Williams oznajmiła, że jej zespół nie czeka na decyzję Jensona Buttona w sprawie startów na sezon 2017. Jednakże team szuka kierowcy pokroju takiego jak on. Oprócz tego, zastępca dyrektora, stwierdza, że Williams jest również zainteresowany Sergio Perezem z Force India.
W takiej sytuacji obecny kierowca stajni z Grove - Massa, po tym sezonie najprawdopodobniej zakończyć musiałby swoją karierę we Formule 1.
Jenson Button nie ma kontraktu z Mclarenem na kolejny sezon, a Ron Dennis do września i października nie ogłosi składu kierowców. Jednakże jak ogłosił team Williamsa, zespół nie czeka na decyzję Brytyjczyka. Button zaczął starty we Formule 1 własnie z tą ekipą w roku 2000, ale Claire mówi: "Jestem pełno dostępnych kierowców do Naszego zespołu".
Co do Sergio Pereza stajnia wypowiedziała się ze zachwytem: "Sergio zrobił świetną pracę w tym roku, on jest inteligentnym kierowcą, i oczywiście jest  kimś, na kogo patrzymy".
Ciekawostką jest to, że plotki sugerują zainteresowanie Bottasa zespołem Renault. W takim razie wiadomo już, dlaczego Williams śpieszy się z decyzją.

Komentarze

Popularne posty