Kto zajmie drugi fotel w zespole Mercedesa?                                  Znalezione obrazy dla zapytania mercedes f1


Tuż po zdobyciu I tytułu mistrza świata przez niemieckiego kierowce Nico Rosberga, wyeksponowało się olbrzymi zdziwienie w świecie sportu. Niemiec ogłosił zakończenie kariery. Team Mercedesa od 2014 dominuje we Formule 1 i od tego czasu jego kierowcy walczą ze sobą o tytuł mistrza świata. W 2014 i 2015 zwycięsko z tego pojedynku wychodził zawsze brytyjski kierowca Lewis Hamilton. Jednakże rok 2016 należał już do Rosberga.
Od sezonu 2017 nadchodzą wielkie techniczne zmiany, które mogą skutkować zmianami na czele stawki. Fani i eksperci liczą, że inne zespoły "dogonią" Mercedesa i rozpocznie się wielka rywalizacja na torze. Patrząc obiektywnie trudno wyobrazić sobie mistrzowski niemiecki zespół, który nie będzie wstanie nawet walczyć o podium, dlatego wolne miejsce u boku Hamiltona jest marzeniem wielu kierowców F1. Przymierzani do zajęcie jego miejsca byli Pascal Wehrlein, Valtteri Bottas a nawet Fernando Alonso. Na dzień dzisiejszy wiemy, że pierwszy z wymienionych kierowców będzie ścigał się jednak dla Saubera, a trzeci z nich poinformował, że zostaje w Mclarenie, ponieważ wierzy w ten projekt. Zagadką pozostaje obecny kierowca Williamsa. Ale wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że to właśnie jego, a dokładniej Valtteriego Bottasa zobaczymy za sterami Mercedesa w 2017 roku.

Komentarze

Popularne posty