Alonso: Mclaren przygotowuje się na trudny weekend w Australii


Dwukrotny mistrz świata z lat 2005 i 2006 przyznał otwarcie, że mimo obietnic Hondy zespół czeka naprawdę trudny weekend w Melbourne. Hiszpan swojej frustracji co do przebiegu zimowych testów nie ukrywał przed mediami i realistycznie ocenia szanse swojego teamu."Po dwóch wymagających tygodniach testów jesteśmy gotowi, by zmierzyć się z niezwykle dla Nas trudnym weekend w Australii. Musimy wykorzystać pakiet jakim dysponujemy najlepiej jak potrafimy. Zespół stara się jak może, ale do startu piątkowych treningów jest za mało czasu, na wprowadzenie dużych zmian. Najpierw musimy poprawić niezawodność, dopiero później zaczną się prognozy co do osiągów."
Co na to wszystko Honda? Stwierdziła z dumą, że poprawiła mapowanie silnika. Jej zdaniem nieodpowiednie mapowanie silnika wytwarzało wibracje, które doprowadzały do częstych awarii jednostki napędowej.
Szanse duetu Mclaren - Honda ocenił również dyrektor wyścigowy Eric Boullier:''Australia to dla Nas punkt odniesienia, jak wypadamy na tle naszych rywali. Nie chcemy składać żadnych obietnic lub dzielić się prognozami. W tym momencie Mclaren i Honda będą kontynuować partnerską współpracę, dążąc do maksymalnego potencjału całego pakietu."
Źródło - link

Komentarze

Popularne posty