Fiorio: Giovinazzi powinien zająć miejsce Raikkonena w sezonie 2018


Cesare Fiorio, czyli były dyrektor sportowy zespołu Ferrari uważa, że od sezonu 2018 Antonio Giovinazzi powinien zastąpić Kimiego Raikkonena. W ramach przypomnienia, ten młody włoski kierowca w sobotę rano został wezwany do zastąpienia Pascala Werhleina, który to zmagał się ze skutkami kontuzji pleców. Co więcej, dysponując bolidem Saubera, który jest napędzany silnikiem Ferrari zaliczył bardzo udany występ podczas GP Australii.
Giovinazzi jest wicemistrzem serii GP2 z roku 2016, a zasiadając w bolidzie F1 prawie "wskoczył do Q2", a w niedzielę dowiózł 12 miejsce. Chociaż była to przedostatnia pozycja, to wyprzedził jednak Vandoorne'a, który to reprezentuje team Mclaren - Honda.
"Śledziłem jego karierę od 4 czy 5 lat. Moim zdaniem to obecnie największy włoski talent. Antonio pokazał, że jest już gotowy na start w Formule 1. Ferrari podjęło znakomitą decyzję podpisując z nim kontrakt i liczę na to, że dadzą mu szansę." - stwierdził Fiorio, który kierował włoską stajnią w latach '80.
Jego zdaniem Ferrari powinno zrezygnować z usług fińskiego kierowcy, który to w 2014 roku na tle Alonso, a następnie w roku 2015 na tle Vettela wypadał marnie. Przyznaje, że w 2016 znacząco się poprawił, ale zbliża się do wieku 38, 39 lat i to czas by opuścić F1.
Myślę, że wicemistrz GP2 jest bardzo dobrym wyborem. Kimi Raikkonen jest cennym kierowcą, ze wzgląd na swoje doświadczenie w tym sporcie. Niestety uważam, że jeśli Ferrari stać będzie na pokonanie Mercedesa, w co oczywiście szczerze wątpię, to nie on będzie liczył się w walce, a Sebastian Vettel. Dlatego też, czas dać szansę młodym.
Źródło - link

Komentarze

Popularne posty