Lauda: Rosberg nie byłby lepszy od Bottasa w Australii

Niki Lauda to 3 - krotny mistrz świata F1, który obecnie pracuje w zespole Mercedesa. Po inaugurującym wyścigu otwarcie przyznał, że jest bardzo zadowolony z postawy Valtteriego  Bottas. Stwierdził również, że jego zdaniem zeszłoroczny mistrz świata Nico Rosberg nie potrafiłby pojechać lepiej niż fiński kierowca. Dla przypomnienia, Bottas dojechał 3 podczas GP w Melbourne za Sebastianem Vettelem i Lewisem Hamiltonem.
W wywiadzie dla Skysports Lauda odniósł się do sytuacji, w której Rosberg po zdobyciu upragnionego trofeum zakończył karierę w F1.
"Gdy Nico Rosberg zadzwonił do Nas nocą i oznajmij, że nie zamierza się już z Nami ścigać, byliśmy zdziwieni i staliśmy z otwartymi ustami. Wtedy też, przeszliśmy na bardzo długie dyskusje dotyczące nowego partnera dla Lewisa Hamiltona. Stawialiśmy wtedy na Valtteriego, który był dla Nas nr 1. My potrzebowaliśmy szybkiego i doświadczonego kierowcy. Nie mogliśmy postawić wszystkiego na młodego kierowcę - Pascala, ponieważ byłby on ryzykiem. Oczekiwaliśmy od Valtteriego, że w nowym samochodzie będzie lepszy i szybszy i stało się tak. Cały weekend był rewelacyjny. Myślę, że nie byłby gorszy od Nico, to byłby taki sam wynik. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Pierwszy raz w nowym samochodzie i dojechał 2 sekundy za Lewisem. Nie mógł wykonać lepszej pracy."
Źródło - link

Komentarze

Popularne posty