Massa gotowy na dalszą przygodę z F1


Felipe Massa, to kierowca z Brazylii, który reprezentował barwy między innym włoskiej stajni Ferrari. Właśnie z tym teamem Felipe w 2008 roku walczył z Lewisem Hamilton o tytuł mistrza świata. Wygrał co prawda wyścig w Sao Paulo, który był ostatnim Grand Prix, ale to jednak Brytyjczyk  w ostatnim zakręcie wyprzedzając Timo Glocka zdołał "wyszarpnąć" tytuł sprzed nosa kierowcy Ferrari. Do dzisiaj Massa jest kojarzony przez fanów jako 20 - sekundowy mistrz świata. W 2009 roku uległ wypadkowi i od tamtej pory nie osiąga takich samych rezultatów jak kiedyś. Chociaż sam zawodników twierdzi, że ten wypadek nie wpłynął na niego w żaden sposób. W 2010 jego zespołowym kolegą został Fernando Alonso, przy którym Massa nie oszukując się wypadał bardzo przeciętnie. Od roku 2014 do końca 2016 ścigał się dla Williamsa. Po ostatnim GP 2016  zakończył karierę.
Jednakże, w wyniku niespodziewanych czynników w postaci zwolnienia miejsca w Mercedesie i podpisania kontraktu przez ten team z Bottasem, Felipe zawiesił emeryturę i powrócił do ścigania się u boku Lance Strolla.
Zapytany po GP Australii o dalsze losy po sezonie 2017 Massa odpowiedział, że wszystko zależy od wyników i kondycji fizycznej: "Podjąłem decyzję o powrocie do F1, ale nie wiem co wydarzy się dalej. Mam takie samo podejście jak w ubiegłym roku. Jeśli będę się czuł dobrze, będę konkurencyjny i dostanę szansę pozostania w stawce to zostanę."
Źródło - link

Komentarze

Popularne posty