Bottas: Za wcześnie by mnie wykluczaćValtteri Bottas od tego sezonu jest kierowcą Mercedesa. Niki Lauda potwierdza, że jest on bardzo szybkim zawodnikiem i idealnym zastępcą Rosberga. Jednakże, w ostatnich dwóch wyścigach górą był Brytyjczyk. Sam zainteresowany przyznaje, że ma jeszcze sporo czasu na udowodnienie, że może dołączyć do Lewisa Hamilton i Sebastiana Vettela w bitwie o mistrzostwo świata.

"Myślę, że jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, kto walczy o tytuł mistrza świata F1. "To dopiero początek tego długiego sezonu. Oczywiście wyniki mają znaczenie i chcę jak najszybciej uzyskać najlepsze miejsca, ponieważ każdy punkt, który straciłem, będzie miał wpływ na koniec roku.'' - powiedział Fin.

Bottas pozostaje pewny, że może pokonać Hamiltona swoim tempem wyścigowym. Dodaje także, że podczas ostatniego GP miał problem z samochodem. Przyznaje również, że ''przesiadka'' między Williamsem a Mercedesem ma wpływ na jego jazdę.

"Poprzedni bolid zachowywał się zupełnie inaczej w sensie mechanicznym od tego, którym jeżdżę teraz. Ale coraz bardziej się już do niego przyzwyczaiłem i mogę wykorzystać jego potencjał w pełni.'' - zakończył Bottas

Źródło - link

Komentarze

Popularne posty