Red Bull w opałach ?Max Verstappen i Daniel Ricciardo przyznali, że zespół Red Bull Racing wciąż nie zna odpowiedzi, dlaczego Mercedes i Ferrari mają taką przewagę względem resztki stawki. Obaj kierowcy stwierdzili, że dzięki zmiennym warunkom podczas rywalizacji w Chinach mogli walczyć z Ferrari. Jednakże, problem jest nadal spory. ''Czerwone Byki'' tracą ponad sekundę do Mercedesa podczas kwalifikacji.

''To nie są dwie, trzy dziesiąte sekundy, lecz cała sekunda. Nie znajdziemy jej nagle w jedną noc. Do czasu wyścigu w Barcelonie będziemy wciąż tracić do Mercedesa i Ferrari 1 sekundę. Nie spodziewaliśmy się, że będziemy aż tak daleko i nie mamy jeszcze lekarstwa, które nas uzdrowi. Mamy nadzieję, że podczas GP Hiszpanii, wszystko się rozjaśni.'' - powiedział kierowca z Australii.

Szef zespołu, Christian Horner, powiedział podczas testów, że Red Bull celowo zdecydował się na zupełnie inną koncepcję aerodynamiczną w RB13. Powtórzył również  swoją wiarę w potencjał tej koncepcji po ostatnim GP W Chinach.


Zespół Red Bull Racing jest znany, ze swojej historycznej dziedziny w zakresie aerodynamiki. Wielu twierdziło, że dzięki nowym przepisom, team będzie walczył o zwycięstwa. Nadal jednak nie znają lekarstwa na zbliżenie się do Mercedesa.

Źródło - link


Komentarze

Popularne posty