Mercedes martwi się o swoje jednostki napędowe


Podczas Grand Prix Hiszpanii nastąpił niespotykany wcześniej problem z turbo w jednostce napędowej Mercedesa. Spowodował on, że Valtteri Bottas wycofał się z wyścigu.

Zespół Mercedesa przywiózł nowe silniki do Barcelony, które były ulepszone pod względem niezawodności. W przypadku Bottasa po odkryciu wycieku wody z jego nowej jednostki napędowej, szefostwo zadecydowało, aby wyposażyć jego bolid w stary silnik używany w poprzednich czterech Grand Prix. Podczas wyścigu uległ on awarii i pozbawił triumfatora weekendu w Rosji szans na podium i jakiekolwiek punktu.

Późniejsza analiza pozwoliła odnaleźć przyczynę awarii:

''Zidentyfikowaliśmy główną przyczynę problemu,którym było turbo.'' - powiedział szef zespołu Mercedesa, Toto Wolf

"Nie spotkaliśmy się wcześniej z podobnym problemem. Ale taki jest ten sport, więc jeśli naciskasz na własne granice, napotkasz problemy techniczne "

Problemy z jednostką napędową pokazują, że zmiany przepisów jakie nastąpiły na sezon 2017, ukazują słabe punkty Mercedesa. Po modernizacji swojego silnika problemy występują w sferze MGU-H i MGU-K.

Mercedes wciąż jest bardzo konkurencyjnym zespołem, ponieważ, wygrał trzy z pięciu dotychasz rozegranych wyścigów w tym sezonie. Lecz intensywna walka z Ferrari powoduje presje.

''Walczymy z Ferrari. Z jednej strony jest to bardzo ekscytujące i ambitne wyzwanie, ale z drugiej strony, to zmusza nas do jazdy na granicach.'' - zakończył Toto Wolf

Źródło

Komentarze

Popularne posty