Zak Brown: McLaren stworzył potwora!!!


Dyrektor wykonawczy McLarena, Zak Brown oznajmił, że Fernando Alonso chce stać się ''najlepszym kierowcą na świecie'' i od majowego występu w Indianapolis 500 stał się ''wyścigowym potworem''.

W ramach przypomnienia, hiszpański zawodnik ogłosił, że w styczniu roku 2018 wystąpi w słynnych zawodach 24 - godzinnym Daytona. Tym samym, będzie reprezentował barwy teamu United Autosports, który należy do Zaka Browna.

Według oficjalnych żródeł kontrakt Fernando Alonso i McLarena dopuszcza uczestnictwo w innych seriach wyścigowych, pod warunkiem, iż nie zagrażają one jego programowi F1. Dwukrotny mistrz świata z sezonów 2005 i 2006 wielokrotnie powtarzał, iż jego marzeniem jest zdobycie ''Potrójnej Korony''. Obecnie jeden z trzech elementów został spełniony do jej zdobycia, czyli zwycięstwo w Grand Prix Monako.

Zak Brown podzielił się tym, w jaki sposób przebiegły rozmowy w sprawie Daytona"

"Najpierw toczyliśmy luźne rozmowy, które dotyczyły startu w różnych seriach. Gdy byłem z Fernando i Luisem(Garcia Abadem), Alonso rzucił " Chcę wystartować w Daytona!''. Zapytałem Lusia czy on mówi poważnie, a on odprał, że tak. Wtedy zrozumiałem, że Fernando Alonso naprawdę myśli o konkurowaniu w innych wyścigach.''

''Stworzyliśmy potwora wyścigowego!'' - dodał Brown

Fernando Alonso w ostatnich wywiadach przekonywał:

"Moje plany dotyczące sportów motorowych są o wiele większe, niż komukolwiek może się wydawać. Chcę być uważany za najlepszego wszechstronnego kierowcę wyścigowego. Aby tego dokonać, muszę wygrywać w różnych seriach, konkurować w różnych samochodach. Muszę wyjść z tego małego świata, którym jest Formuła 1, ponieważ sporty motorowe to coś więcej niż tylko F1! - powiedział.

Według doniesień debiut Hiszpana na zawodach w Daytona ma być pierwszą próbą przygotowawczą do Le Mans. Zak Brown twierdzi, że nie ma jeszcze żadnej umowy, aby Alonso mógł wziąć udział w tym wydarzeniu. Wszystko przez to, iż 24 H Le Mans odbędzie się w dniach 16-17 czerwca, czyli weekend między Grand Prix Kanady i Grand Prix Francji

"Najwyraźniej interesuje się Le Mans i chce wrócić do Indy" - dodał Brown.


Źródło - link

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty