McLaren zrobi wszystko, aby zatrzymać Fernando Alonso

Obraz znaleziony dla: mcl32 Alonso

Zespół z Woking zapowiedział, że jest w stanie zrobić wszystko, aby  Fernando Alonso pozostawał w Formule 1 na kolejny rok.

Dwukrotny mistrz świata od momentu reprezentowania barw McLarena w 2015 roku ani razu nie stał na podium. Hiszpan zapowiedział już, że decyzję o swojej przyszłości podejmie we wrześniu. Im bliżej owego miesiąca tym coraz więcej pojawia się plotek na temat tego, gdzie ''Nando'' mógłby jeździć od następnego roku.


Wszyscy wiedzą, że stosunki  między zespołem McLarena i koncernem Hondy są napięte, jednak brytyjska ekipa nie może liczyć na jednostki napędowe zarówno Mercedesa, jak i Ferrari. Dlaczego ? O tym pisałem wcześniej tutaj - link

"Chciałbym mieć Fernando w zespole", powiedział Jonathan Neale dla Motorsport.com.

"Zrobimy wszystko, aby utrzymać go w tym zespole. To świetny facet i jest jednym z najlepszych kierowców, z którymi pracowałem, i chciałbym go mieć dłużej." - dodał

Fernando Alonso zajął szóste miejsce na Węgrzech, czyli podczas ostatniego wyścigu przed przerwą wakacyjną. Należy wziąć pod uwagę fakt, że wyniki na tym torze w głównej mierze zależały od konkurencyjności samochodu, zwłaszcza podwozia, a nie jednostki napędowej. Kolejne wyścigi to między innymi Spa i Monza, gdzie McLaren nie będzie liczył się w walce o Top10.


"Myślę, że jeździ tak, jak zawsze" - powiedział Neale.

"Jeśli spojrzeć na to, jak trudno wyprzedzić na Węgrzech, a potem przypomnimy sobie manewr, jaki wykonał podczas walki z Sainzem, to można określić to jako coś wspaniałego.To był czysty pokaz jego umiejętności i ducha walki."

Szef działu operacyjnego McLarena oznajmił, że zespół nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie jednostek napędowych.


"Nie podjęliśmy ostatecznej decyzji. Prowadzimy dialog z Hondą. McLaren jest zespołem, który powinien być w czołówce. Chcemy wrócić do czołówki wraz z Fernando Alonso"- zakończył

Źródło - link

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty